picture

Hakkımızda..

1995 yılında kurduğumuz   Akbim Bilgisayar Ltd.Şti. , Aydın bölgesinde bilişim sektörünün entegre çözümleri konusunda uzmanlaşmış lider firmalarındandır.
Akbim Bilgisayar, müşterileri ile istikrar ve karşılıklı güvene dayalı sürekli bir iş ortaklığı geliştirerek hizmetleriyle bugünlere gelmiştir. Bu hizmetlerin en önemlisi Aydın bölgesinde Ana Bayisi olduğumuz "ETA Bilgisayar Programları" ve "Network Hizmetleri" üzerinedir. 

9 kişilik eğitimli kadromuz ve 5 servis aracımızla Aydın ili ve ilçeleri ile birlikte Organize Sanayi bölgelerimizde 20 yıldır "Aktif Ana Bayi" olarak hizmet vermekte olup, 27 yıldır da Aydın'da bu sektörün "emekçi"leri olarak hizmet vermektedir. 

Özellikle bilgisayar ve çevre birimlerinin satış hızının 90’lı yılların ortalarından itibaren artması ile yıldan yıla artacak "teknik servis" ihtiyacını görmüş ve ilk kurulduğumuz yıllardan beri hizmeti her zaman ön planda tutarak Aydın bölgesinin "Teknik Servis" ihtiyacını karşılamak birinci amacımız olmuştur. 
2000’li yıllarda ise gelişen teknoloji ve değişen sektörde ilerleyişimizi sürdürmüş ve eğitimlerimizi sürekli güncel tutarak ve işimiz teknolojiyi yakından takip ederek iş konularımızda daha da uzmanlaşmış ve sektörümüzdeki kulvarlarda yerimizi almış durumdayız.

Akbim Bilgisayar; bilgisayar, program, baskı çözümleri, tüm çevre birimleri satışı, network sistemleri (server) satış ve kurulumu ile kişisel ve kurumsal bilgisayarlar için teknik servis-bakım hizmetleri ve internet-web hizmetleri ile birlikte 2012 yılından beri de kendi bünyesindeki yazılım departmanı ile de özel yazılım hizmetleri vermektedir.

Genel olarak satış ve destek verdiğimiz ürün grupları ve hizmetler;

ETA Muhasebe ve Ticari Programları - Aydın - Ana Bayiliği
Microsoft Yazılım Ürünleri Satış ve Lisans Danışmanlığı (Çözüm ortaklığı) 
HP - Hewlett Packard Bilgisayar ve Baskı Ürünleri (Çözüm ortaklığı) 
DELL Bilgisayar ve Sonicwall Ağ Güvenlik Ürünleri (Çözüm ortaklığı) 
HP , DELL Sunucu (Server) Sistemler (Çözüm ortaklığı) 
Zyxel – Ağ Ürünleri (Çözüm Ortaklığı)
Synology Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri 
Akınsoft Programları - Aydın Bayiliği
Barkod Yazıcı-Okuyucu, El terminalleri ve POS Yazarkasalar
Marka bağımsız tüm Bilgisayarlar ve Baskı çözümleri
Marka bağımsız teknik servis hizmetleri ve bakım anlaşmaları
Network Kurulum, internet Güvenlik ve Destek Hizmetleri
Web Sitesi Tasarım ve Hosting Hizmetleri
Özel Yazılım Hizmetleri

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?
Misyon,

- Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda en doğru çözüm ve markaları sunarken, dost olabilmek ve kalabilmek için en iyi hizmeti vermeyi hedefleriz.
- Özgün ürün, çözüm ve hizmet üretimi ile Türkiye ekonomisinin bilgiye dayalı, verimli bir ekonomi olması ve ulusal bir yazılım endüstrisinin gelişmesine, toplum yapısının ise kişi ve kuruluşların verimli ve uyumlu çalıştığı bir bilişim toplumu'na dönüşmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.
- Genel olarak bilişim mesleğimizin, bilişim toplumu oluşumu ve dönüşümündeki yapısal sorunların çözümünde önemli bir etken olduğunu, dolayısıyla sunduğumuz ürün ve hizmetlere gelecekte de gittikçe artan bir biçimde gereksinim duyulacağını öngörürken, her aşamada hazırlıklı olmayı planlıyor ve kurumlaşma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Vizyon,
- Müşterilerimizi teknoloji ile buluşturmak ve iş akışlarını hızlandırmak için, ekip olarak yenilikleri ve eğitimleri takip eden bir firmayız.
- Satış sonrası anlaşmalı destek kapsamında, 7 gün 24 saat teknik destek garantisi vermekteyiz. 
- Tüm ekibimizi, geçmiş deneyimlerden güç alan, alanında tecrübeli, sertifikalı ve uzun süreli çalışanlardan oluşturarak hem bölgemizden nitelikli insan gücü istihdam ediyor, hem de beyin göçünü engellemek için üzerimize düşeni yapıyoruz.
- Tüm bu hizmetleri  kendi öz kaynak ve personelimiz ile sağlarken, öğrencilere de staj imkanı da sunarak, öğrencilerin şirket kültürü kazanmalarını sağlıyoruz.