picture

picture

Sonicwall Firewall (internet ve network güvenlik) Sistemleri

Firewall güvenlik cihazları ile bilgisayar sisteminiz iç ve dış tehlikelerden korunurken içerik filtreleme sistemi ile de network sisteminiz kontrol altına girer. 5651 sayılı kanun kapsamında, sistem alt yapınız ile ilgili genel analizleri yaparak, yasa gereği gerekli olan alt yapı iyileştirmesi, Firewall cihazlarının satış, kurulum ve yapılandırma hizmetlerinin tamamını network eğitimli kadromuz ile kendimiz gerçekleştiriyoruz.

5651 No'lu Yasa ve Yükümlükleri

5651 no’lu yasa ile ilgili Telekomünikasyon Kurumu (TİB) her kurum için bazı yükümlülükler getiriyor. 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen yasa ve paralelinde yayınlanan yönetmelikler ile kurum ve kuruluşlar aşağıdaki yükümlülükleri yerine getirmek zorundadır.

- İç IP adres dağıtım loglarının toplanması (DHCP Logları)

- Kullanıcıların web erişim olaylarının toplanması

- Kullanıcıların web erişimlerinde içerik tabanlı filtre uygulanması (URL Filtering)

- Oluşan verilerin bütünlük değerlerinin (hash) zaman damgası ile saklanması ve gizliliğinin temin edilmesi

GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ

Kurumlar için hayati öneme sahip olan bilginin, yasal olmayan yollarla elde edilmesine yönelik çalışmalar günümüzde gitgide büyük tehdit oluşturmaktadır. Gelişen internet ağı ve sistemlerle birlikte, bilgi güvenliğinin sağlanması, sadece ağ (network) yapısının korunmasıyla yeterli olmadığı için, uçtan uca güvenlik çözümleriyle önlem almak vazgeçilmez bir gereklilik olmuştur. Bu noktada, kurumlar için sadece ağ bazında güvenlik sağlayan Firewall ve IPS gibi ürünlerin dışında; web güvenliği, son kullanıcı güvenliği, network erişim kontrolü, veri kaybı önleme (DLP) gibi çözümleri de güvenlik bütününü tamamlayan parçalar olarak düşünmek gerekmektedir.

Firmamız, güvenlik çözümleri kapsamında;

- Güvenlik Duvarı (Firewall)

- Sanal Özel Ağ (VPN-Virtual Private Network)

- Saldırı Tespit Sistemleri (IDS-Intrusion Detection Systems)

- Saldırı Önleme Sistemleri (IPS-Intrusion Prevention Systems)

- Son Kullanıcı Güvenliği (End-User Security)

- Veri Kaybı Önleme (DLP-Data Loss Prevention)

- Ağ Erişim Kontrolü (NAC-Network Admission Control)

- Web Filtreleme (Web/Url Filtering)

- Mesajlaşma Güvenliği (Messaging Security)

- Şifreleme (Encryption)

gibi pek çok teknoloji ve hizmetlerle uçtan çözüm sunmaktadır. Bilgi sistemleri güvenliği konusunda dünyanın önde gelen üreticileri ile işbirlikleri bulunan firmamız, bu konularda sertifikalı ve uzman kadrosuyla; danışmanlık, projelendirme, tasarım, kurulum, sürüm güncelleme, versiyon yükseltme, bakım ve destek hizmetlerinin sağlanması gibi çok geniş bir yelpazede müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaktadır.

Neden Sonicwall ?

Sonicwall, 1996’dan beri müşterilerine en gelişmiş en güncel teknolojileri sunarak güvenlik sektörünün öncüsü oldu. Birçok yeniliğin ilklerinden olan  Sonicwall, dünyanın ilk kutu (box) UTM cihazını piyasaya sürerek, IDC 2008 Nisan raporuna göre Avrupa ve Amerika’nın ilk 5 satıcı arasında en yüksek büyüme oranıyla birinci oldu.

Sonicwall, Firebox ürün ailesiyle güçlü ve performanslı, birleşik güvenlik çözümleri sunuyor. Tüm modelleri için yenilikçi LiveSecurity destek hizmeti veren Sonicwall’ı seçmeniz için size birkaç neden;

  • Paket Filtreleme temeliyle Proxy teknolojisi üzerine kurulmuş daha sağlam bir güvenlik sağlar.

  • UTM yetenekleriyle saldırıları anında engelleme, antivirüs, url filtresi, web bloklama, casus yazılımları durdurma, spam engelleme ile tam kapsamlı birleşik bir koruma sağlar.

  • Bundle seçenekleriyle müşterilerine tüm bu koruma maddelerini en ekonomik şekilde paket olarak almalarını sağlamakla birlikte tek tek hizmet paketleriyle de esneklik sağlar.

Sıfır Gün Koruması (Zero Day Protection)
Sonicwall ürünlerinin en güçlü özelliklerinden birisi, doğru sıfır gün korumasıdır. Diğer güvenlik markaları imza tabanlı koruma sağlarken Sonicwall, akıllı katman ILS mimarisi olan “True Zero Day Protection” teknolojisiyle yeni çıkmış ve henüz imzalanmamış tehditlere karşı koruma sağlamaktadır. 

Sonicwall’ın tüm Firebox serilerinde bulunan bu koruma sistemiyle birlikte, yeni çıkan ve imzalanmayı bekleyen imzasız tehditler, sisteminize zarar vermeden engellenmiş olur.

  • Protocol Anomaly Detection: Protokol standartlarına uymayan zararlı trafiği bloklar.

  • Pattern Matching: Yüksek riskli dosyaları eşleştirme ve karşılaştırma yönetimiyle tespit eder.

  • Behavior analysis: Dos ve DDos saldırılarına karşı adres çıkışlarını/portları tarar ev sahibi olan davranışlar olmayan davranışı, davranış analiziyle farkını tespit ederek tehlikeli gördüğünde bloklar.

Zero Day Protection-Gerçek Sıfır Gün Koruması
Güçlü Paket Fitreleme Teknolojisi (Powerful Aplication Proxy)
Diğer UTM ürünleri, veri iletişiminde 4 katmanda denetim yaparken, Sonicwall 7 ayrı katmanda filtreleme işlemi yapar.

7 Katman Paket Filtreleme Teknolojisi

En İyi Birleşik Güvenlik Sistemi
UTM özelliği sayesinde bütünleşik güvenlik çözümü sunar. (Web Filtreleme, Virüs, Spam, IDS, IPS v.b.)

WatchGuard UTM-En İyi Birleşik Güvenlik Sistemi

Gelişmiş ve Kolay Anlaşılabilir Güçlü Yönetim
Sonicwall UTM ürünlerinin tamamını ister internet (web) üzerinden, ister Sonicwall System Manager yazılımıyla esnek bir şekilde yönetebilirsiniz.
Watchguard-Gelişmiş ve Kolay Anlaşılabilir Güçlü  Yönetim

Loglama ve Raporlama Sistemi
Tüm Sonicwall UTM ürünlerinde yönetimsel loglama ve 50'den fazla raporlama hizmeti entegre ve ücretsizdir.
WatchGuard UTM-Entegre ve Ücretsiz Loglama ve Raporlama Sistemi
Yükseltilebilir Donanım
Sonicwall, seri bazında aynı donanımla üretim yaptığı için, ilgili serinin en üst modeline sadece lisanslama ile çıkabilirsiniz. Bu sayede, gelişen ve değişen talepleriniz için artık her sene firewall değiştirmek zorunda kalmazsınız.


LiveSecurity Hizmeti
Live security hizmeyle müşterilerine gereken en yüksek özeni gösterir.